20 sierpnia 2016r. godz. 11.00 – 21.00 AUTODROM POMORZE

Link PR jest pomysłodawcą i organizatorem Moto Safety Day już od 11 lat!

20 sierpnia 2016r. godz. 11.00 – 21.00

AUTODROM POMORZE – Pszczółki k. Tczewa

Prowadzący – Kuba Bielak – dziennikarz motoryzacyjny

W miejscu wydarzenia zostaną wydzielone strefy tematyczne, zaś na poszczególnych płytach oraz torach Autodromu Pomorze będą odbywały się m.in. pokazy systemów bezpieczeństwa Hondy, Enduro i Cross Country, pokazy kaskaderskie, prezentacja Monster Trucków, pokazy w zakresie sportów motorowych, bezpieczeństwo pieszych, motocyklistów, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Strefy tematyczne Partnerów

 

LOTOS – Mistrzowie w pasach
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję do udziału w warsztatach poprawnego zapinania pasów, doboru i montażu fotelików. Dla najmłodszych kolorowanki, puzzle i konkursy. Ekspert kampanii przeprowadzi konkurs połączony z instruktażem poprawności zapinania pasów i montażu fotelików.

Strefa Bezpieczeństwa Hondy
Tworzenie wszystkich produktów marki Honda zaczyna się od marzeń. Dotyczy to także kwestii bezpieczeństwa. Wierzymy, że najlepszym sposobem zapobiegania kolizjom jest zapewnienie kierowcy wsparcia w ich przewidywaniu. Nowoczesna technologia ADAS (Advanced Driver Assistance System Pack) wykorzystana w samochodach Honda pozwala ostrzegać kierowcę
o potencjalnym zagrożeniu, a także automatycznie reagować systemom jeśli zajdzie taka konieczność.

  Do pakietu ADAS należą:

 • System aktywnego hamowania w ruchu miejskim,
 • System ostrzegania przed kolizją,
 • System monitorowania „martwego pola” w lusterkach,
 • System automatycznych świateł drogowych,
 • System rozpoznawania znaków drogowych,
 • System ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu,
 • System ostrzegania o zbliżającym się pojeździe podczas cofania.

Dealer Honda Gdynia zaprezentuje samochody ze swojej oferty: zaskakującą Hondę Jazz, komfortową Hondę CR-V oraz z rodziny Hondy Civic: dynamiczną Civic 5D, pojemną Civic Tourer, drapieżną Civic Type R. Zapraszamy na pokazy bezpieczeństwa na drodze
z udziałem samochodów Honda oraz poznanie działania systemów ADAS.

Strefa egzaminacyjna PORD i PRBRD
Jeśli masz przed sobą egzaminem na prawo jazdy A może będąc kierowcą chciałbyś odświeżyć swoją znajomość przepisów ruchu drogowego? Eksperci z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na co dzień szkolący i egzaminujący kandydatów, służą swoją pomocą. Dla najlepszych kandydatów na kierowców czekają nagrody! W tej strefie możesz uzyskać wiele informacji na temat zasad egzaminowania przyszłych kierowców. Oprócz znajomości eksperci wskażą na aspekty ekologicznej i oszczędnej jazdy.

Strefa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku – Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego
Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzy specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. Dzieci będą mogły poznawać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym w przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Każda osoba dorosła odwiedzająca strefę będzie mogła sprawdzić swoją koordynację ruchową w specjalnych alkogoglach. Główną atrakcją strefy gędzie symulator zderzeniowy. Przedstawiciele Policji będą do dyspozycji uczestników wydarzenia, służąc wskazówkami i udzielając odpowiedzi na pytania.

Strefa ratownictwa drogowego
Motopozytywni w swojej strefie zaprezentują profesjonalne szkolenie w zakresie ratownictwa drogowego oraz przedstawią działania w ramach sekcji: motocyklowej. Tutaj spotkamy– wolontariuszy – ratowników na motocyklach. Wszyscy członkowie grupy są przeszkoleni z zakresu pierwszej pomocy, a część osób posiada ukończone kursy państwowe Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Wykorzystując motocykle w codziennym przemieszczaniu się po drogach wielokrotnie wykazali, że największą wartością dla poszkodowanych jest szybkie dotarcie na miejsce zdarzenia
i udzielenie odpowiedniej pomocy do czasu przybycia służb ratowniczych, a motocykl wraz
z przeszkolonym motocyklistą świetnie się do tego nadaje. Udowadniają na co dzień, że motocyklista to nie wariat na drodze, ale dawca życia, pomocy i radości z bycia motocyklistą. Podczas wydarzenia Motopozytywni będą koordynować pokaz dotyczący ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb.

Strefa Chatenet i Edu Drift Ring
W tej strefie przekonamy się jak jeździć bezpiecznie i ekologicznie. Micro samochody francuskiej marki Chatenet są dozwolone już od 14 roku życia, przyczyniając się w ten sposób do kształtowania odpowiednich postaw na drodze wśród młodzieży.
Tutaj także zostaną zaprezentowane Edu Drift Ring – edukacyjne nakładki na koła, dzięki którym każdy kierowca ma możliwość nauki prawidłowych zachowań w trakcie jazdy na śliskich nawierzchniach. Bez względu na to, czy jesteś początkującym kierowcą czy doświadczonym „królem szos” teraz możesz w łatwy i przystępny finansowo sposób doskonalić swoje umiejętności oraz poznać działanie systemów ABS i kontroli trakcji w Twoim aucie.
Podczas imprezy  na  specjalnie przygotowanym torze techniczno-zręcznościowym odbędzie się kolejna runda DRIFTRING GYMKHANA CUP  – Puchar Moto Safety Day. Zwycięzcą będzie ta osoba, która przejedzie tor autem na nakładkach EDU DRIFT RING w jak najkrótszym czasie.

Strefa Integracja TY i Ja
W tej strefie zaprezentujemy auto z zamontowanym oprzyrządowaniem licencyjnym przystosowane do prowadzenia przez osobę z niepełnosprawnością. W programie także nauka wchodzenia do auta, samodzielnego pakowania wózka, pokaz jazdy, a także jazdy testowe autem z ręcznym gazem
i hamulcem. Gościem będzie Marcin Racinowski, który jest od lat organizatorem imprez sportowych osób z niepełnosprawnością w Kołobrzegu, podczas Festiwalu prowadzi zajęcia z aktywnej rehabilitacji, porusza się na wózku. Żona jest jego opiekunem i pomaga w przeprowadzaniu aktywności.

Bezpieczne Miasteczko
Urząd Transportu Kolejowego oraz Straż Ochrony Kolei i PKP Polskie Linie Kolejowe utworzą „Bezpieczne Miasteczko”, w którym można będzie sprawdzić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa
i obejrzeć narzędzia wykorzystywane przez służby. Starszym uczestnikom proponujemy wzięcie udziału w quizach i konkursach z nagrodami, a najmłodszych zapraszamy do kącika z kolorowankami. Straż Ochrony Kolei zaprezentuje mobilne centrum monitoringu oraz sprzęt znajdujący się na wyposażeniu SOK.

Strefa bezpieczeństwa w sportach motorowych

 

Adventure Team – Spotkanie z Mistrzami Polski !
Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane najnowsze modele Husqvarna Motocross oraz Enduro z rocznika 2017, będzie także możliwość ich przetestowania. Ponadto będzie można wykonać jazdę próbną na motocyklu Husqvarna Supermoto 701. Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania z mistrzami Polski Cross country oraz Enduro – Sylwestrem Jędrzejczykiem oraz Mirosławem Kowalskim, a także innymi zawodnikami Adventure Team.
Będzie także możliwość zaprezentowania jazdy na motocyklach crossowych. Podczas wydarzenia odbędzie się także pokaz motocrossowy w formie wyścigu.

Pokazy kaskaderskie z Moto Circus Show !
Wkrocz w świat niezwykłych pokazów kaskaderskich. Zobacz mrożące krew w żyłach akrobacje samochodowe, , kontrolowane poślizgi oraz inne widowiskowe akcje. Zobacz na własne oczy to, co do tej pory obejrzeć można było tylko w filmach akcji. Odkryj Moto Circus Show!

American Monster Truck Moto Show
Uczestnicy wydarzenia będą mieli niepowtarzalną okazję by zobaczyć na żywo akrobacje samochodowe w wykonaniu międzynarodowej grupy kaskaderów ze specjalnym pokazem American Monster Truck Motor Show. Dla osób chętnych szansa na przejażdżkę z kierowcą – kaskaderem na bocznych kołach.

Supermoto w wersji pit bike !
Podczas tegorocznej edycji zapewnimy uczestnikom niezapomniane przeżycia związane
z motosportem w nieco mniejszej skali. Nowa dysycyplina supermoto w wersji pit bike podbija polskie tory. Od tego roku jest to kategoria w której nawet 12 latkowie mogą zdobyć licencje zawodniczą,
a pod egidą PZM odbywa sie Puchar Polski w tej wlasnie kategorii. W wyścigach udział biorą całe rodziny od nastolatków, po … dziadków, a także doświadczeni zawodnicy z dużych motocykli. Na Pomorskim autodromie będzie okazja zobaczyć widowiskową i zacięto jazdę na pitach, ale także każdy będzie mógł spróbować własnych sił na małych- ale zadziornych- dwóch kółkach.

Polski Związek Motorowy i Automobilklub Morski
W tej strefie spotkamy m.in. Wiktora Borowiaka, zdobywcę Pucharu Polski w kat. Rotax Max DD2 2014, Wicemistrza Polski w kat. Rotax max DD2 2014, zwycięzcę 6 rund zawodów rangi Mistrzostw Polski., który zaprezentuje pokaz profesjonalnej jazdy na torze kartingowym.

W programie wydarzenia m.in.

 • LOTOS – mistrzowie w pasach
 • Prezentacja systemów bezpieczeństwa w samochodach Honda
 • Pokaz partnerstwa na drodze
 • Pokaz ratownictwa drogowego z wykorzystaniem wszystkich służb
 • Nauka ratowania życia
 • Mobilne miasteczko ruchu drogowego
 • Prezentacja mobilnego centrum monitoringu
 • Bezpieczny motocyklista
 • Bezpieczeństwo w sportach motorowych – spotkania z Mistrzami
 • Runda pucharowa Moto Safety Day
 • Wyścigi supermoto w wersji pit bike
 • Pokazy motocrossowe w formie wyścigów
 • Pokazy kaskaderskie
 • Prezentacja Monster Trucków
 • Symulator zderzeniowy, alkogogle, konkursy z nagrodami, całodzienne atrakcje
 • Strefa cateringowa – Food Trucki
 • Konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych

Elementy sceniczne
Wszystkie elementy imprezy zostaną podkreślone przez odpowiednią oprawę muzyczną oraz koncert wieczorny w wykonaniu Tomasza Dolskiego, utalentowanego skrzypka, finalisty Must be the music oraz Ewy Dolskiej.

Na scenie odbywać się będą m.in.:

 • pokaz prawidłowego montowania fotelika w samochodzie
 • szkolenie w zakresie ratowania życia
 • konkursy wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. dla motocyklistów
 • konkursy Partnerów
 • ogłoszenie zwycięzcy Pucharu Moto Safety Day
 • rozmowy edukacyjne z ekspertami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Pomysłodawca i organizator: Link PR
Patronaty Honorowe:
Pan Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa
Pan Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego
Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
PKP PLK S.A.
Gmina Pszczółki

Partner Główny
Grupa LOTOS S.A.
Honda Gdynia
Polska Izba Ubezpieczeń

Współpraca
Adventure Team
Koszalińskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne
Urząd Transportu Kolejowego
Straż Ochrony Kolei
Bezpieczny przejazd
Chatenet
EduDrift
Hotel Gregor
American Monster Truck
Moto Circus
Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych
Kulikowisko.pl
Motopozytywni
Polski Związek Motorowy
Automobilklub Morski
Falck
Wielton S.A.
Krajowe Centrum BRD

Patronat medialny:
Radio Gdańsk
Dziennik Bałtycki
Magazyn Flota
Motofakty.pl
SpeedLadies
Motocyklistki wawa

Więcej informacji na : www.motosafetyday.pl 
www.facebook.com/Motosafetyday
www.linkpr.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress