Bezpieczeństwo dla wszystkich – 14. edycja Moto Safety Day !

27 lipca (sobota) w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy molo Południowym – parking przed Akwarium Gdyńskim odbędzie się kolejna edycja Moto Safety Day. Promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, poszanowania środowiska naturalnego oraz elektromobilności to najważniejsze aspekty wydarzenia.

W dobie dzisiejszej cywilizacji wszyscy jesteśmy nieodłącznym elementem ruchu drogowego jako piesi, kierowcy samochodów, motocykliści i rowerzyści. Niestety, każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem ludzi. Również statystyki nie pozostawiają złudzeń w tym temacie i jednoznacznie wskazują, że w trójkącie bezpieczeństwa infrastruktura – pojazd – człowiek to człowiek jako uczestnik ruchu drogowego ponosi największą odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych na drodze decyzji.
Stan bezpieczeństwa w Polsce jest nadal niezadowalający. Widzimy konieczność ciągłego i systematycznego prowadzenia działań w wielu obszarach, w tym również edukacji.
Moto Safety Day stawia na szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, szerzy kulturę motoryzacyjną, uczy partnerstwa na drodze oraz na przejazdach drogowo – kolejowych. Cieszy nas, że każdy z Partnerów wydarzenia ma wysoką świadomość w kierunku zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach i jest bardzo zaangażowany w nasz projekt – Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Kolejną już edycję Moto Safety Day poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Partnerami Głównymi wydarzenia są Bank BNP Paribas, Grupa ENERGA oraz Grupa LOTOS. Teren wydarzenia zostanie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na przejazdach drogowo – kolejowych, z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych, miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, strefy edukacyjne dla dzieci pełne atrakcji.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzy, jak co roku specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. LOTOS – Mistrzowie w pasach będą edukować w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w fotelikach.
Podczas wydarzenia, na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, np. na stanowisku Banku BNP Paribas dzieci będą mogły same wykonać nadruki na koszulkach i eko torbach, zmierzyć oraz poćwiczyć refleks na releksometrze. Niepowtarzalną okazją podczas wydarzenia będzie możliwość malowania i zdobienia samochodu Fiat 126p (Malucha).
Podczas Moto Safety Day dowiemy się także jakie zmiany i rozwiązania czekają użytkowników niezwykle popularnych w ostatnim czasie – hulajnóg elektrycznych.

Uczestnicy tegorocznej edycji będą świadkami symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu po dachowaniu z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych. Motopozytywni – Trójmiasto będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy, zaś do dyspozycji uczestników wydarzenia będą symulatory dachowania, zderzeń, alkogoogle, będziemy mieć okazję zaobserwować jak wybucha poduszka powietrzna, a także zapoznać się z pojazdami elektrycznymi – samochodami, rowerami, hulajnogami, ze stacjami ładowania zarówno samochodów elektrycznych, jak i rowerów. Poznamy systemy w samochodach i motocyklach które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników drogi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend – najpopularniejszy SUV marki – Hyundai Tucson w odsłonie N-line, hulajnoga elektryczna e-goo – L3, rower Kellys Arwen Dutch, vouchery i upominki z Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki, z Osady Sudeckiej, vouchery na doskonalenie techniki jazdy motocyklem, kask motocyklisty, kaski rowerowe I wiele innych w strefach Partnerów. Wystarczy być na wydarzeniu, rozmawiać z ekspertami poszczególnych stref i brać udział w konkursach, które trwają przez całe wydarzenie.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewni DJ Soober, zaś zwieńczeniem wydarzenia o godz. 19.00 będzie koncert w wykonaniu Dave Bo w występie – Saxophone Show.

Zapraszamy wszystkich! Wstęp wolny!

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress