AKTUALNOŚCI

„e-Sudety” na liście innowacyjnych projektów na Dolnym Śląsku!

Gru 9, 2019

W dniach 5-6 grudnia w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju odbyła się konferencja połączona z debatą i panelami naukowymi pn.: „e-Sudety elektromobilność w kontekście dbałości o czyste powietrze – rozwiązania dla samorządów”. Projekt e-Sudety został wskazany przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusza Zyskę jako wiodący innowacyjny projekt na Dolnym Śląsku.

Wydarzenie odbywało się pod Patronatem Honorowym Ministra Klimatu Michała Kurtyki, NFOŚiGW oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W konferencji wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusz Zyska, który w swoim wystąpieniu przedstawił m.in. cele planu rozwoju elektromobilności w Polsce. Podkreślił również, że warunkiem sukcesu rozwoju elektromobilności jest stworzenie podstaw dla ekosystemu elektromobilności, koordynacja działań w zakresie rozwoju przemysłu elektromobilności i stymulowanie popytu na pojazdy elektryczne. Minister przedstawił także pakiet regulacji wspierających rozwój elektromobilności.

Wiceprezes Zarządu NFOŚiGW – Artur Michalski wskazał na możliwości wspierania innowacyjnych

rozwiązań w zakresie transportu bezemisyjnego w postaci trwających i planowanych naborów, zaś Dyrektor Departamentu Innowacji i Rozwoju Technologii Ministerstwa Aktywów Państwowych Szymon Byliński nakreślił instrumenty wsparcia w ramach Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Podczas spotkania podejmowano także inne aspekty istotne dla rozwoju elektromobilności, w tym korzyści dla regionu i szanse na rozwój nowych obszarów biznesu, które wynikają z budowy infrastruktury stacji ładowania samochodów elektrycznych przez PGE Nowa Energia oraz rozwoju lokalnego transportu elektrycznego. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję przetestować elektryczne samochody osobowe i dostawcze marki Nissan, Renault oraz Volkswagen. Zaprezentowano także ofertę transportu publicznego Autosan i Rafako.

– PGE Nowa Energia, czyli spółka będąca częścią Grupy PGE, jest pierwszą i jedyną w Polsce firmą, której stacje ładowania samochodów elektrycznych są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Region Sudetów, w którym mieszczą się uzdrowiska oraz inne miejscowości atrakcyjne turystycznie jest dla nas niezwykle ważny w kontekście dbałości o czyste powietrze. Rozwijana sieć stacji ładowania w ramach projektu e-Sudety to nasz kolejny krok w kierunku ograniczania niskiej emisji – powiedział Kazimierz WięcekPrezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Podczas debaty przedstawiciele m.in. Ministerstwa Aktywów Państwowych, producentów pojazdów elektrycznych, Agencji Rozwoju Przemysłu, Lasów Państwowych oraz władz samorządowych i uzdrowiskowych dyskutowali nad konkretnymi rozwiązaniami w zakresie elektromobilności, wynikającymi z potrzeb władz samorządowych i spółek uzdrowiskowych regionu Sudetów.

Spotkanie było bardzo merytoryczne – o wymiarze praktycznym, a efekt to zaplanowanie w najbliższych miesiącach kolejnych konkretnych działań w ramach projektu e-Sudety.

Podczas drugiego dnia wydarzenia odbywały się panele naukowe, które były także doskonałą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń między przedstawicielami nauki a władzami samorządowymi m.in. w zakresie mobilności współdzielonej, magazynowania energii, analizy korzyści i kosztów wprowadzania transportu bezemisyjnego, a także rynku wodoru w transporcie i energetyce.

Elżbieta Koncka, pomysłodawca projektu e-Sudety podkreślała, iż podstawą sukcesu kolejnych etapów projektu jest współpraca na płaszczyźnie administracji rządowej, samorządowej, mediów, świata biznesu, dostawców energii i stacji ładowania. Projekt e-Sudety jest zgodny z założeniami, które wytycza ustawa o elektromobilności – w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcji hałasu.

Partnerem Głównym wydarzenia była PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zaś Partnerami: NISSAN SALES CEE, Renault Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Elektrotechniki, AUTOSAN, Rafako i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Współpraca merytoryczna: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich, Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania. Gospodarzem konferencji był Burmistrz Miasta Polanica-Zdrój oraz Teatr Zdrojowy.

Zaproszenie

Lis 29, 2019

W dniach 5-6 grudnia w Polanicy-Zdroju w ramach projektu e-Sudety odbędzie się konferencja z debatą i panelami naukowymi pn.: e-Sudety elektromobilność w kierunku dbałości o czyste powietrze – rozwiązania dla samorządów. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. W programie m.in. założenia Planu Rozwoju Elektromobilności w kontekście rozwiązań dla samorządów, ekosystem biznesowy elektromobilności, instrumenty wsparcia, lokalny transport elektryczny na obszarach uzdrowiskowych i turystycznych, budowa infrastruktury stacji ładowana samochodów elektrycznych przez PGE Nowa Energia szansą na rozwój nowych obszarów biznesu i korzyści dla regionu.

Konferencja jest skierowana do przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, świata biznesu oraz mediów.

Wydarzenie odbędzie się pod Patronatem Honorowym Ministra Klimatu Michała Kurtyki, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Partnerem Głównym jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

 

 

 

Bezpieczeństwo dla wszystkich – 14. edycja Moto Safety Day już za nami !

Lip 31, 2019

27 lipca (sobota) w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy molo Południowym – parking przed Akwarium Gdyńskim odbyła się kolejna edycja Moto Safety Day. Promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, poszanowania środowiska naturalnego oraz elektromobilności to najważniejsze aspekty wydarzenia.

W dobie dzisiejszej cywilizacji wszyscy jesteśmy nieodłącznym elementem ruchu drogowego jako piesi, kierowcy samochodów, motocykliści i rowerzyści. Niestety, każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem ludzi. Również statystyki nie pozostawiają złudzeń w tym temacie i jednoznacznie wskazują, że w trójkącie bezpieczeństwa infrastruktura – pojazd – człowiek to człowiek jako uczestnik ruchu drogowego ponosi największą odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych na drodze decyzji. Stan bezpieczeństwa w Polsce jest nadal niezadowalający. Widzimy konieczność ciągłego i systematycznego prowadzenia działań w wielu obszarach, w tym również edukacji. Moto Safety Day stawia na szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, szerzy kulturę motoryzacyjną, uczy partnerstwa na drodze oraz na przejazdach drogowo – kolejowych. Cieszy nas, że każdy z Partnerów wydarzenia ma wysoką świadomość w kierunku zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach i jest bardzo zaangażowany w nasz projekt – Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Kolejną już edycję Moto Safety Day poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Teren wydarzenia został podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na przejazdach drogowo – kolejowych, z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych, miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, strefy edukacyjne dla dzieci pełne atrakcji.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzył, jak co roku specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. LOTOS – Mistrzowie w pasach edukowali w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w fotelikach.
Podczas wydarzenia, na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji, np. na stanowisku Banku BNP Paribas dzieci mogły same wykonać nadruki na koszulkach i eko torbach oraz mierzyły i ćwiczyły refleks na releksometrze. Niepowtarzalną okazją podczas wydarzenia było malowanie i zdobienie samochodu Fiat 126p (Malucha).
Podczas Moto Safety Day dowiedzieliśmy się także jakie zmiany i rozwiązania czekają użytkowników niezwykle popularnych w ostatnim czasie – hulajnóg elektrycznych.

Uczestnicy tegorocznej edycji byli świadkami symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu po dachowaniu z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych. Motopozytywni – Trójmiasto uczyli zasad udzielania pierwszej pomocy, zaś do dyspozycji uczestników wydarzenia były symulatory dachowania, zderzeń i alkogoogle. Mogliśmy także zaobserwować jak wybucha poduszka powietrzna, a także zapoznać się z pojazdami elektrycznymi – samochodami, rowerami, hulajnogami, ze stacjami ładowania zarówno samochodów elektrycznych, jak i rowerów. Poznawaliśmy systemy w samochodach i motocyklach które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników drogi. Uczestnicy wydarzenia brali udział w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania był m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend – najpopularniejszy SUV marki – Hyundai Tucson w odsłonie N-line, hulajnoga elektryczna e-goo – L3, rower Kellys Arwen Dutch, vouchery i upominki z Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki, z Osady Sudeckiej, vouchery na doskonalenie techniki jazdy motocyklem, kaski rowerowe I wiele innych w strefach Partnerów.
Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewnił DJ Soober, zaś zwieńczeniem wydarzenia o godz. 19.00 był koncert w wykonaniu Dave Bo w występie – Saxophone Show.

Bezpieczeństwo dla wszystkich – 14. edycja Moto Safety Day !

Maj 15, 2019

27 lipca (sobota) w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy molo Południowym – parking przed Akwarium Gdyńskim odbędzie się kolejna edycja Moto Safety Day. Promocja kultury motoryzacyjnej, bezpieczeństwa na drodze, poszanowania środowiska naturalnego oraz elektromobilności to najważniejsze aspekty wydarzenia.

W dobie dzisiejszej cywilizacji wszyscy jesteśmy nieodłącznym elementem ruchu drogowego jako piesi, kierowcy samochodów, motocykliści i rowerzyści. Niestety, każdego dnia docierają do nas niepokojące informacje o zdarzeniach drogowych z udziałem ludzi. Również statystyki nie pozostawiają złudzeń w tym temacie i jednoznacznie wskazują, że w trójkącie bezpieczeństwa infrastruktura – pojazd – człowiek to człowiek jako uczestnik ruchu drogowego ponosi największą odpowiedzialność i konsekwencje podejmowanych na drodze decyzji.
Stan bezpieczeństwa w Polsce jest nadal niezadowalający. Widzimy konieczność ciągłego i systematycznego prowadzenia działań w wielu obszarach, w tym również edukacji.
Moto Safety Day stawia na szeroko pojęte bezpieczeństwo na drogach, szerzy kulturę motoryzacyjną, uczy partnerstwa na drodze oraz na przejazdach drogowo – kolejowych. Cieszy nas, że każdy z Partnerów wydarzenia ma wysoką świadomość w kierunku zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach i jest bardzo zaangażowany w nasz projekt – Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Kolejną już edycję Moto Safety Day poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Partnerami Głównymi wydarzenia są Bank BNP Paribas, Grupa ENERGA oraz Grupa LOTOS. Teren wydarzenia zostanie podzielony na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, na przejazdach drogowo – kolejowych, z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych, miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód, strefy edukacyjne dla dzieci pełne atrakcji.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzy, jak co roku specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. LOTOS – Mistrzowie w pasach będą edukować w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w fotelikach.
Podczas wydarzenia, na dzieci i młodzież czeka wiele atrakcji, np. na stanowisku Banku BNP Paribas dzieci będą mogły same wykonać nadruki na koszulkach i eko torbach, zmierzyć oraz poćwiczyć refleks na releksometrze. Niepowtarzalną okazją podczas wydarzenia będzie możliwość malowania i zdobienia samochodu Fiat 126p (Malucha).
Podczas Moto Safety Day dowiemy się także jakie zmiany i rozwiązania czekają użytkowników niezwykle popularnych w ostatnim czasie – hulajnóg elektrycznych.

Uczestnicy tegorocznej edycji będą świadkami symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu po dachowaniu z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych. Motopozytywni – Trójmiasto będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy, zaś do dyspozycji uczestników wydarzenia będą symulatory dachowania, zderzeń, alkogoogle, będziemy mieć okazję zaobserwować jak wybucha poduszka powietrzna, a także zapoznać się z pojazdami elektrycznymi – samochodami, rowerami, hulajnogami, ze stacjami ładowania zarówno samochodów elektrycznych, jak i rowerów. Poznamy systemy w samochodach i motocyklach które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo uczestników drogi. Na uczestników wydarzenia czeka wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Do wygrania m.in. samochód z pełnym bakiem na weekend – najpopularniejszy SUV marki – Hyundai Tucson w odsłonie N-line, hulajnoga elektryczna e-goo – L3, rower Kellys Arwen Dutch, vouchery i upominki z Uzdrowisk Kłodzkich i Staropolanki, z Osady Sudeckiej, vouchery na doskonalenie techniki jazdy motocyklem, kask motocyklisty, kaski rowerowe I wiele innych w strefach Partnerów. Wystarczy być na wydarzeniu, rozmawiać z ekspertami poszczególnych stref i brać udział w konkursach, które trwają przez całe wydarzenie.

Oprawę muzyczną całego wydarzenia zapewni DJ Soober, zaś zwieńczeniem wydarzenia o godz. 19.00 będzie koncert w wykonaniu Dave Bo w występie – Saxophone Show.

Zapraszamy wszystkich! Wstęp wolny!

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

13.edycja Moto Safety Day 2018 już za nami !

Sie 2, 2018

Kultura motoryzacyjna, bezpieczeństwo na drodze, elektromobilność, nauka udzielania pierwszej pomocy, liczne pokazy motoryzacyjne i symulacja wypadku drogowego z udziałem wszystkich służb ratownictwa drogowego to ważne aspekty wydarzenia Moto Safety Day, które odbyło się 28 lipca w Gdyni na Skwerze Kościuszki. Imprezę poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.

13.edycja wydarzenia Moto Safety Day spotkała się, jak co roku z ogromnym zainteresowaniem. Systematyczne zwiększanie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego w kierunku bezpiecznych zachowań zarówno na drodze, jak i przy przejazdach kolejowo – drogowych, umiejętność udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu, szeroko zakrojona kultura na drodze, elektromobilność – to ważne tematy poruszane podczas wydarzenia. Cieszymy się, że tak wiele firm i instytucji zaangażowało się w nasz projekt, wspierając wydarzenie merytorycznie – podsumowała 13. edycję Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, organizator i pomysłodawca wydarzenia.

W programie wydarzenia przygotowano m.in.: mobilne miasteczko ruchu drogowego i bezpieczeństwa (Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku), zasady bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowo – drogowych, (Fundacja Grupy PKP, PKP Intercity, SKM, Natura Tour, UTK, Bezpieczny Przejazd), w tym teatrzyk dla dzieci “Wybierz 112” z inicjatywy PKP Intercity, pokaz systemów bezpieczeństwa w samochodach marki Volkswagen (City Motors Gdańsk), zasady bezpiecznej jazdy motocyklem (Motocykle 3City z Gdańska, MotoSkull), strefę elektromobilności z pojazdami elektrycznymi (Grupa Zdunek) oraz mobilną stacją ładowania, symulatory dachowania, jazdy motocyklem oraz alkogogle, stanowisko malowania buziek (Bank BGŻ BNP Paribas), naukę udzielania pierwszej pomocy (Motopozytywni Trójmiasto), Mistrzowie w pasach (Grupa Lotos), programowanie Inteligentnego Miasta, Ruchoma Stacja Pomiarowa, strefa i konkursy młodego podróżnika, strefa dla dzieci (Urząd Komunikacji Elektronicznej), samochód ciężarowy do nauki jazdy (Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych), numer ratunkowy Plusa 101 100 100 (Gdyńskie WOPR, Polkomtel), mistrzowie jazdy motocyklem (Adventure Team, Maciej Bielecki), pokaz ratownictwa drogowego z udziałem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Motopozytywnych Trójmiasto, Para – Med oraz Jarpo.
Uczestnicy wydarzenia przez cały czas trwania Moto Safety Day mogli porozmawiać z ekspertami w poszczególnych strefach i zyskać cenną wiedzę, a także wziąć udział w licznych pokazach, które uświadamiały konsekwencje brawury, jazdy po alkoholu, braku partnerstwa na drodze.

Liczne konkursy edukacyjne m.in. z zakresu elektromobilności, systemów bezpieczeństwa w samochodach, wiedzy o bezpiecznej jeździe motocyklem zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami, m.in. samochód spalinowy i elektryczny na weekend, motocykl z pełnym bakiem na weekend, vouchery na doszkalanie techniki jazdy motocyklem i weekendowy pobyt dla 2 osób w dowolnym ośrodku w Polsce.

Wydarzenie umilił występ Agnes Violin/Agnieszka Flis-utalentowanej skrzypaczki, słynącej ze spektakularnych widowisk muzycznych, a także całodzienna oprawa muzyczna – DJ Soober.

Partnerzy Główni wydarzenia – Bank BGŻ BNP Paribas, Fundacja Grupy PKP, Grupa LOTOS.

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday
http://motosafetyday.pl

Patronaty na Moto Safety Day 2018

Patronaty Honorowe:
Ministerstwo Infrastruktury
Ministerstwo Energii
Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk
Prezydent Miasta Gdyni – Wojciech Szczurek
Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego
Komenda Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

Patronaty medialne:
TVP 3
Wsparcie medialne TVP3 Gdańsk
Polskie Radio Gdańsk
Dziennika Bałtycki
Motofakty
Menedżer Floty
Speed Ladies
Motocyklistki wawa

Partner Główny:
Bank BGŻ BNP Paribas
Fundacja Grupy PKP
Grupa LOTOS

Partnerzy
City Motors Gdańsk
Motocykle 3 (fri) city, autoryzowany diler Indian Motorcycle (motosajkl) z Gdańska
PKP Intercity
NATURA TOUR
Bezpieczny przejazd – PKP PLK
Urząd Transportu Kolejowego
Straż Ochrony Kolei
Urząd Komunikacji Elektronicznej
Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych
Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych
Grupa Zdunek
Kulikowisko.pl
MotoSkull
Motopozytywni
Adventure Team
Komenda Miejska Policji
Komenda Straży Miejskiej
Komenda Miejska Państwowej straży Pożarnej
Gdyńskie WOPR i numer ratunkowy Plusa – 601 100 100
Ekotrade
Para Med
Akwarium Gdyńskie

13 edycja Moto Safety Day już 28 lipca w Gdyni na Skwerze Kościuszki

Lip 12, 2018

Moto Safety Day już od 13 lat promuje kulturę motoryzacyjną i uczy zasad bezpieczeństwa na drodze. W ostatnich latach porusza także niezwykle istotny aspekt poszanowania środowiska naturalnego w kierunku promowania elektromobilności pod kątem redukcji emisji spalin oraz hałasu. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 11.00 – 20.00 w Gdyni na Skwerze Kościuszki na terenie parkingu przy Akwarium Gdyńskim. Poprowadzi je dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.
W programie m.in.: mobilne miasteczko ruchu drogowego i bezpieczeństwa przy przejazdach kolejowo – drogowych, systemy bezpieczeństwa w samochodach i motocyklach, strefa elektromobilności, symulatory dachowania, zderzeń oraz jazdy motocyklem, alkogogle, systemy bezpieczeństwa w samochodach, aspekty bezpiecznej jazdy motocyklem, samochody elektryczne, programowanie Inteligentnego Miasta, Ruchoma Stacja Pomiarowa, strefa i konkursy młodego podróżnika, teatrzyk dla dzieci “Wybierz 112”, strefa dla dzieci, stanowisko malowania buziek oraz lemoniada.
Dla uczestników wydarzenia przygotowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami; samochód spalinowy i elektryczny na weekend, motocykl z pełnym bakiem na weekend, vouchery na doszkalanie techniki jazdy motocyklem i weekendowy pobyt dla 2 osób w dowolnym ośrodku w Polsce.

W specjalnych strefach tematycznych na fanów motoryzacji będą czekały prezentacje i konkursy przygotowane przez Partnerów wydarzenia. Przewidziano edukację, pokazy i konkursy dla całych rodzin.
Ponadto na Moto Safety Day będzie można spotkać ekspertów i pasjonatów związanych z promowaniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

O pozytywne dźwięki podczas imprezy zadbają DJ Soober oraz Agnes Violin/Agnieszka Flis-utalentowana skrzypaczka, słynąca ze spektakularnych widowisk muzycznych.

Do zobaczenia w Gdyni !

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

MOTORóżowi 2017

Paź 9, 2017

5.edycja MOTORóżowych odbyła się 14 października w Warszawie i 21 października w Toruniu!

Przyświeca nam jeden ważny cel – profilaktyka w walce z rakiem piersi. 14 października motocyklistki w asyście motocyklistów wyruszyły ulicami Warszawy, by zwrócić uwagę dorosłych Polek na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych
w zapobieganiu nowotworom piersi. Trasa przebiegała obok siedzib stacji telewizyjnych.  W Toruniu akcja odbyła się 21 października. To ważne, by media podejmowały temat tak bardzo ważny dla zdrowia Polek.
Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest agencja Link PR.

Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Głównym powodem, dla którego tak wiele kobiet nadal umiera na raka jest zbyt późne wykrycie choroby. Postęp medycyny sprawia, że w zdecydowanej większości przypadków wczesne wykrycie raka piersi umożliwia całkowite wyleczenie. Dlatego warto regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG i samobadanie piersi)!

 Motocyklowy przejazd ulicami Warszawy w różowych kamizelkach ma przypominać kobietom o konieczności badań. Profilaktyka to niezwykle ważny aspekt – już od dwudziestego roku życia każda z Pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.

Bezpieczeństwo nad przejazdem oraz miejscem akcji zapewniła Komenda Stołeczna Policji, Wydział Ruchu Drogowego. W akcji uczestniczyli także ratownicy na motocyklach z Auto Moto Klubu.

Motocykliści wyruszyli z  parkingu M1 Centrum Handlowego Marki. Przed rozpoczęciem przejazdu, motocykliści otrzymali informacje od Policji dotyczące zasad bezpieczeństwa obowiązujących na trasie.

Około godziny 10:15 MOTORóżowi wyruszyli w trasę ulicami Warszawy, która liczyła około 50 kilometrów i przejechali trasą: Ostrobramska – Wiertnicza – J. Pawła Woronicza – Złota – E. Plater – Pl.   Powstańców Warszawy – Centrum Handlowe M1 Marki.

Podczas wydarzenia od godz. ok. 12.00 na wydzielonym parkingu  M1 Centrum Handlowe Marki

odbyły się spotkanie ze specjalistami z zakresu onkologii z przychodni i szpitala onkologicznego dla kobiet ATTIS,  kobiety mogły skorzystać z badania usg piersi, zaś ratownicy motocyklowi z Auto Moto Klubu uczyli udzielania pierwszej pomocy.

Na uczestników przejazdu czekały liczne konkursy i niespodzianki, m.in. pokazy makijażu, szkoła motocyklowa Kulikowisko.pl, która przeprowadziła konkurs wiedzy o motocyklach z voucherami na bezpłatny udział w doskonaleniu techniki jazdy na torze,

prezentacja motocykli marki Honda, bony zakupowe w Honda Plaza  oraz nagroda (MC DEMO – CBR650) na weekend – ufundowana przez Honda Plaza, a także pakiety kosmetyków firmy Ziaja dla uczestników konkursu

Partnerzy akcji MOTORóżowych:

Sklep dla Motocyklistek (sklepdlamotocyklistek.pl) Honda Plaza, M1 Centrum Handlowe Marki oraz Motocyklistki wawa

 

12. edycja Moto Safety Day 29 lipca odbyła się w Gdyni!

Sie 1, 2017

Kultura motoryzacyjna, kształtowanie odpowiednich postaw na drodze, pokazy, m.in. symulujące wypadek drogowy z wykorzystaniem wszystkich służb ratowniczych, elektromobilność – to tylko niektóre z aspektów edukacyjnych podejmowanych podczas kolejnej edycji Moto Safety Day, która po raz pierwszy odbyła się w Gdyni, pod Patronatem Prezydenta Miasta.

Bardzo cieszymy się, że kolejna edycja, przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta mogła odbyć się właśnie w Gdyni. Zaangażowanie wielu instytucji oraz firm, zainteresowanie uczestników czynnym udziałem podczas wydarzenia świadczą o tym, jak ważne jest dla nas wszystkich partnerstwo na drodze, kultura motoryzacyjna oraz poszanowanie środowiska naturalnego.– podsumowała 12 edycję Elżbieta Koncka, Prezes Link PR, organizator i pomysłodawca wydarzenia.

Wydarzenie poprowadził dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wziąć udział m.in. w symulacji wypadku drogowego, partnerstwa na drodze, pokazie Gdyńskiego WOPR w zakresie udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznych zachowań nad wodą, a także korzystanie w razie potrzeby z numeru ratunkowego Plusa – 601 100 100, pokazów nowoczesnych technologii stosowanych w pojazdach hybrydowych prezentowanych przez Toyotę Walder, mobilnych stacji ładowania Mentz Electric, procedur wynajmu miejskiej sieci skuterów Blinkee oraz jazd testowych, prezentacja ekologicznych monocykli bWheel, przyjaznych rozwiązań finansowych m.in. w zakupie pojazdów zero – i niskoemisyjnych.
Ponadto – w strefie Partnera Głównego, Banku BGŻ BNP Paribas odbywało się wiele konkursów dla dzieci i dorosłych. Bank kładzie duży nacisk na ekologię, a poprzez swój udział w wydarzeniu podkreślił zaangażowanie społeczne w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Istotnym elementem tegorocznej edycji była także prezentacja zaawansowanych systemów
bezpieczeństwa w samochodach hybrydowych Toyoty, a także innowacje ekologiczne – ogniwa słoneczne ładujące akumulator pomocniczy zasilający elektronikę, oświetlenie oparte całkowicie na diodach LED oraz układ automatycznej klimatyzacji oparty na pompie ciepła.

Symulacja wypadku drogowego angażująca wszystkie służby ratownicze pokazała jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa, jakie są konsekwencje brawury na drodze oraz jazdy po alkoholu, a także w jaki sposób skutecznie udzielić pierwszej pomocy i jak reagować w momencie wypadku. W pokazie wzięła udział Joanna Skrent z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Tomek Kulik – Kulikowisko.pl, Piotr Kochnowicz z zespołem ratowników wolontariuszy z grupy Motopozytywni – Trójmiasto oraz Fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska, Komenda Miejskej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, karetka z firmy SIM MED – Ratownictwo Medyczne. Wrak samochodu został użyczony przez firmę JARPO z Gdyni.

W strefie bezpiecznego motocyklisty – Tomek Kulik z Kulikowiska oraz Motopozytywni – Trójmiasto uczyli jak oceniać stan poszkodowanego, jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia, jak wezwać służby ratunkowe oraz jakie czynności wykonywać w razie wypadku czy urazu.

W strefie Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego eksperci na co dzień szkolący i egzaminujący kandydatów na kierowców zapraszali przyszłych kierowców do odświeżenia znajomości przepisów ruchu drogowego.

Sekretarz PRBRD Jerzy Góra, który z Moto Safety Day jest związany już od 12 lat podkreślał istotę kultury motoryzacyjnej oraz wzajemnego szacunku na drodze, która jest podstawą do bezpiecznych zachowań na drogach.

Organizatorzy zadbali, by uczestnicy wydarzenia zdobyli praktyczną wiedzę poprzez zabawę i spotkania z ekspertami.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzył specjalną strefę edukacyjną dla uczestników, w tym tor przeszkód dla dzieci. W tej strefie była także szansa na sprawdzenie swojej koordynacji ruchowej w specjalnych alkogoglach.

Bezpieczne Miasteczko Kolejowe zorganizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe, Urząd Transportu Kolejowego oraz Straż Ochrony Kolei przyciągało wielu uczestników, którzy mieli szansę na edukację w kierunku pozytywnych zachowań przy przejazdach kolejowych. W tej strefie także odbywały się liczne konkursy, a każdy z odwiedzających miał możliwość sprawdzenia się w testach tempa reakcji czy działania błędnika. To identyczne testy, które są skierowane do maszynistów i kierowców zawodowych.

Na wydarzeniu nie zabrakło także adrenaliny – pokazy jazdy na motocyklach w wykonaniu mistrzów Cross country i Enduro oraz innych zawodników Adventure Team wzbudziły wiele emocji.

Automobilklub Morski zaprezentował samochody rajdowe oraz pojazdy zabytkowe, a także wskazywał na bezpieczeństwo w sportach motorowych.

W wydarzeniu wziął także udział Kurort Lądek – Zdrój, kładący ogromny nacisk na ekologię, wskazując jednocześnie na atrakcyjność Uzdrowiska i szeroką ofertę dla turystów.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniał Dj Soober. Na scenie wystąpiły młode talenty skrzypcowe – Nadia Król oraz Maksymilian Grzelak, zaś podczas koncertu wieczornego wystąpił Tomasz Dolski w żywiołowym koncercie elektronicznym, gościnnie z Ewą Dolską.

Moto Safety Day w Gdyni

Lip 14, 2017

 

Projekt e-Kotlina Kłodzka w Kurorcie Lądek – Zdrój !

Cze 26, 2017

W dniach 23-24 czerwca w Lądku – Zdroju dyskutowano nad poprawą jakości powietrza w aspekcie wykorzystania transportu zero emisyjnego. Istotą rozwoju elektromobilności jest wspieranie samorządów, współpraca instytucji i mediów
w kierunku zmiany świadomości w społeczeństwie. Wydarzenia prowadził Adam Kornacki, dziennikarz TVN Turbo.
Kurort Lądek – Zdrój został wybrany jako miejsce pilotażowe w ramach realizacji projektu e-Kotlina Kłodzka. W konferencji oraz panelu dyskusyjnym w dn. 23 czerwca wzięli udział przedstawiciele ministerstw, władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za poszanowanie środowiska naturalnego oraz przedstawiciele mediów i partnerów, zaangażowanych w projekt.

Uczestnicy dyskutowali nad możliwościami inwestowania w ekologiczny transport, zmniejszający poziom emisji spalin w kierunku poprawy powietrza oraz redukujący poziom hałasu, m.in. w gminach uzdrowiskowych.

Pomocne w tym zakresie będzie stwarzanie udogodnień dla przyszłych i obecnych posiadaczy samochodów elektrycznych, budowa infrastruktury stacji ładowania, a także zmiana świadomości społeczeństwa, w tym odważne decyzje w kierunku nowych technologii – Elżbieta Koncka, pomysłodawca i organizator projektu e-Kotlina Kłodzka.

Tymczasem trwają prace nad dostosowaniem polskiego prawa m.in. poprzez legislację ustawy o elektromobilności, która prawdopodobnie wejdzie w życie na początku przyszłego roku. Przedstawiciel Ministerstwa Energii, Paweł Leszczyński wskazał na rozwój infrastruktury w postaci 6 tysięcy punktów ładowania o normalnej mocy i 400 stacji szybkiego ładowania, co wynika z przyjętych w ustawie o elektromobilności założeń w zakresie rozwoju infrastruktury bazowej.

Burmistrz Lądka – Zdroju, Roman Kaczmarczyk, będąc otwartym na nowe technologie zapowiedział postawienie punktów ładowania pojazdów elektrycznych, będzie także szukał wsparcia w zakupie pojazdów elektrycznych na potrzeby Urzędu i Gminy. Podczas wystąpienia z ramienia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP wskazał na konieczność zwiększenia współpracy pomiędzy administracją centralną i samorządową, przemysłem, nauką, przedsiębiorstwami oraz innymi instytucjami finansowymi, co może skutkować sukcesem w obszarze poprawy jakości powietrza w uzdrowiskach.

Aleksandra Sędziak, Konsultant Wojewódzki wskazała na wpływ redukcji zanieczyszczeń powietrza na stan zdrowia człowieka, zaś plany w zakresie ułatwień dla transportu zero emisyjnego przedstawiła Aleksandra Gancarz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W konferencji wziął także udział dr Andrzej Węgrzyn – Koordynator Ekspertów Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii w zakresie inteligentnej sieci (Smart Grid) jako środowiska transformacji energetycznej.

Podczas panelu dyskusyjnego wystąpili także przedstawiciele Partnerów Głównych projektu: Nissan, Bank BGŻ BNP Paribas, Ursus Bus oraz Partnera Technologicznego Mentz Electric.

Wszyscy podkreślali istotę elektromobilności oraz jej rozwój, którego nie można już powstrzymać, a który jest szansą na nowe ekologiczne technologie – już powszechne
w innych krajach.

Nissan, będąc pionierem i liderem samochodów elektrycznych jest otwarty na współpracę nie tylko w dużych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach. Uzdrowiska, których zadaniem jest zapewnić komfort dla mieszkańców i turystów są doskonałym i uzasadnionym wprost miejscem do korzystania z pojazdów elektrycznych. Cieszy nas fakt, że możemy wpisać się w działania realizowane poprzez projekt e-Kotlina Kłodzka, tym bardziej że mamy w tym zakresie wiele doświadczeń – sprzedaliśmy już ponad 300 tys. samochodów elektrycznych na całym świecie i doskonale znamy potrzeby użytkowników – Dorota Pajączkowska PR Manager Nissana w Polsce.

Bank BGŻ BNP Paribas od lat finansuje innowacyjne przedsięwzięcia proekologiczne.

Jesteśmy liderem wśród instytucji finansujących właścicieli biogazowni rolniczych.

Należymy do grona trzech banków finansujących najwięcej małych i średnich projektów wiatrowych. Jesteśmy także doskonale przygotowani do umożliwienia klientom indywidualnym czy przedsiębiorcom zakupu  pojazdów elektrycznych  – Sławomir Kukuła, Bank BGŻ BNP Paribas

W Polsce pojazdy Ursus Bus cieszą się coraz większym zainteresowaniem samorządów od kilku lat. Planujemy podbić międzynarodowe rynki ekologicznego transportu publicznego. Firma już dziś dostarcza najnowocześniejsze pojazdy nisko- i zeroemisyjne (ZEV) do polskich miast – Waldemar Rumiński , Ursus Bus

Rozwój firmy skierował nas w stronę elektromobilności. W 2017 roku, po kilkumiesięcznych testach i próbach, rozpoczęliśmy produkcję stacjonarnych i przenośnych stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Produkcję oparliśmy na komponentach firm europejskich. Produktem komplementarnym do stacji ładowania jest Mapa stacji ładowania. Dzięki zaprojektowanemu modułowi mapa pozwala na nadzór stanów stacji ładowania w czasie rzeczywistym, rezerwację gniazda, wyznaczanie trasy przejazdu. Mapa ułatwi podróżowanie po Polsce. Pomiędzy punktami turystycznymi – Włodzimierz Nowak, Mentz Electric.

W panelu dyskusyjnym wzięła także udział prof. Politechniki Wrocławskiej, Izabela Sówka, wskazując na ścieżki współpracy pomiędzy światem nauki a samorządami. Zbigniew Piotrowicz – Prezes Uzdrowiska Lądek – Długopole podkreślał istotę dbałości o stan powietrza w uzdrowiskach i konieczność stosowania ekologicznych rozwiązań zmierzających do osiągnięcia jak najlepszych parametrów powietrza.

Podczas sobotniej imprezy w Parku Zdrojowym w Lądku – Zdroju uczestnicy mieli okazję do testowania samochodów elektrycznych Nissan LEAF i Nissan e-NV 200. Pokazowy rajd samochodów elektrycznych, w którym wzięli udział m.in. władze samorządowe, uzdrowiskowe, przedstawiciele straży miejskiej i straży pożarnej miał wykazać najniższe średnie zużycie energii w przeliczeniu na kWh/100 km. Uczestnicy mieli okazję przekonać się, że koszt przejazdu samochodem elektrycznym może wynieść ok. 8 zł na 100 km, dodatkowo bez hałasu i emisji spalin. Gościem specjalnym był Jerzy Mazur, uczestnik Rajdu Paryż Dakar.

Mobilne stacje ładowania, które zabezpieczały energię elektryczną do samochodów zaprezentowali eksperci z Mentz Electric. W aspekcie finansowania rozwiązań proekologicznych eksperci z Banku BGŻ BNP Paribas pozostawali do dyspozycji uczestników.

Podczas wydarzenia autobus elektryczny Ursus City Smile 12 m wraz z przewodnikiem kursował po Lądku – Zdroju – stanowiąc doskonałe rozwiązanie dla transportu publicznego – ultra cicha praca autobusu oraz wysoki komfort podróżowania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów.

Rowery elektryczne, których Geobike dostarczył całą gamę na wydarzenie, były bardzo chętnie testowane przez uczestników. Soltech – Service Telecom zaprezentował stacje ładowania rowerów elektrycznych wraz z urządzeniami z zakresu odnawialnych źródeł energii. W strefie zdrowia Uzdrowiska uczestnicy mieli okazję testować naturalne kosmetyki oraz porozmawiać z ekspertkami, zaś Centrum Kultury i Rekreacji przygotowało warsztaty ekologiczne dla dzieci, które bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach.

Podczas wydarzenia odbyły się także liczne konkursy, pokazy Zumby Agi Malik TEAM, występ wokalistki Kamili Witek z ramienia Ursus Bus, a także koncert wieczorny
w wykonaniu Tomasza Dolskiego, połączony z wokalnym wystąpieniem Ewy Dolskiej.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress